mapa mapa

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > OBEC > Zajímavosti o obci > Současnost

Současnost obce Litvínovice

Obec Litvínovice se nachází  asi 5 km jihozápadně od krajského města Českých Budějovice u hlavního tahu směr Č. Krumlov a D. Dvořiště.  Leží v nadmořské výšce cca 300 m.n.m. Obecní úřad spravuje celkem 3 osady– Litvínovice, Šindlovy Dvory a Mokré.

Podél místní komunikace, která propojuje části obce jsou 3 rybníčky, Horní, Prostřední a Dolní litvínovický,  které obhospodařuje ČRS, dále v části Š. Dvory, v blízkosti návsi,  se nachází Šindlovský rybník.  Celá obec má v současné době asi 1760 obyvatel. Zastupitelstvo je 9 – ti členné.

Díky své výhodné poloze, která zajišťuje obyvatelům dobrou dostupnost všech služeb a pracovních příležitostí, zaznamenává obec v současné době  výrazný rozvoj. Velká výstavba rodinných domů  s sebou přináší  velký příliv  převážně mladých obyvatel. Statisticky se obec zařadila na přední místa v nárůstu  obyvatel za rok.  A tak obec každoročně vítá do života mnoho nových občánků. S tím souvisí i  infrastruktura celé obce, která se stále buduje, zejména komunikace, chodníky, plynofikace, kanalizace, dětská hřiště, zastávky MHD, zóny klidu a vše, co ke spokojenému bydlení patří. V obci funguje základní škola do 1 stupně a dvě mateřské školy. Právě z důvodu přílivu obyvatel jsou v posledních letech obě zařízení plně využita.  V každé části obce je obchod a  restaurační zařízení, kde jsou ubytovací kapacity. Kulturu do jisté míry zajišťuje Obecní knihovna s veřejným přístupem k internetu, která má pobočky ve všech částech obce. V největší části – v Litvínovicích jsou zajištěny prostřednictvím podnikatelských subjektů různé služby, jako např. čerpací stanice, stavební firmy, velkoobchody, služby různého druhu a nákupní střediska. Do obce je zajištěna dopravní obslužnost městskou hromadnou dopravou.  Linka MHD propojuje všechny části.

V obci se sdružují místní dobrovolné organizace a spolky, které pracují převážně s dětmi.

Např. Sbory dobrovolných hasičů ve všech třech částech obce, Svaz žen, Tělovýchovná jednota a pod. Obec částečně jejich aktivity dotuje.

Tradici mají i společenské aktivity jako Masopustní veselí, kdy chodí po vsi průvod masek,  plesy  a akce „Setkání pod vánočním stromem“.

Ale i obec každoročně připravuje různé kulturní programy, některé z nich jsou již vyhlášené v celém okolí. Zejména jde o gurmánskou záležitost, a to soutěž „Gulášový král a lajtnovská buchta“, kde v porotě zasedají některé známé osobnosti z oblasti gastronomie i veřejného života. Dalšími kulturními aktivitami, které zajišťuje  obce jsou  setkání s důchodci a akce pro děti – různá zábavná odpoledne jako „Podzimní hry pro děti“, „malování na chodník“ a „Dětský den“, akce provází soutěžení, dovadlo  a hudební produkce.

Obec vydává místní Zpravodaj, pro informovanost občanů slouží i vlastní internetové stránky obce.

Pár leteckých pohledů na obec Litvínovice:

Letecké pohledy na obec

Letecké pohledy na obecLetecké pohledy na obecLetecké pohledy na obec

 

 

 

Letecké pohledy na obecLetecké pohledy na obecLetecké pohledy na obecLetecké pohledy na obec

 

 

 

 

Připravujeme ortofomapu :

Naše obec....     Více informací

 

 

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.litvinovice.cz

Registrujte se zde

IROP_CZ_RO_B_C RGB.jpg

DOTACE IROP -

ZSS.Dvory_publicita_www.pdf 

dTest - informační portál pro spotřebitele

portál pro spotřebitele dTest

 

SEZNAM ORGÁNŮ VEŘEJNÉ MOCI

www.seznamovm.cz

28. 1. Otýlie

Zítra: Zdislava

   

Projekt "Oranžové hřiště"

Realizace výstavby dětského hřiště pro novou mateřskou školu, umístěnou v  Multifunkčním domě v Litvínovicích, se uskutečnila za přispění finanční podpory z nadačního programu

ORANŽOVÉ HŘIŠTĚ“   NADACE ČEZ.

Děkujeme za podporu

Obec Litvínovice

lev1.jpg

Počasí

Úterý Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 6/0 °C
Středa Jasno 4/0 °C
Čtvrtek Zataženo 7/0 °C
Pátek Zataženo 10/3 °C

Návštěvnost stránek

264812
1logo.png2logo.png3logo.png4logo.png